Ledoví svět(ohutnávka z mé knížky)

7. října 2012 v 14:38 | Lucka Strnadová |  Povídky

Co když existují i jiné světy?A co když existují i lidé,kteří se pohybují mezi námi običejními smrtelníky,a poházej právě z takovích světu,které mi neznáme a jsou pro naše oči skrité a nedostupné?O tom ví i své Alice dívka,která tají příliš...
Bílý kůň Nasigorem cválá po zasněžené louce.Bělostní sníh odletuje od koňckých kopit vysoko do vzduchu jako jiskry.Sníh se bělostně třpytí,jako vybroušení diamant.Alice byla daleko od hluku měst a aut.
"Za úplňku je to nejhezčí projížďět se po loukáh"pomyslela si a usmála se.Nadechla se ledovécho vzduchu a sledovala jak se jí sráží ledová pára u úst.Měsíc velký jako rybí oko plul po velké noční obloze poseti milioni světlušek,které před jeho jasním zrakem pohasli zahabením.Tiho,jen a jen tiho které je obklopovalo jako v katedrále.


Stromy a smrky se oblékli do bělostného svatečních obleku.Alice přitáhla hřebečkovi uzdu.Sních sice nebyl hluboký,ale co kdyby ukríval něčí noru a nebo díru. Zajížděli do lesa,kde je tíživé bílé tiho.Někde spadl ze stromu sních.Alice slezla z koně,tady už ho musela vést až k jezeru,malému vodopádu a domku.Pod nohama jí skřípal sníh.Vrzalo to jako špatně naladěné housle.Jezero bylo úplně zamrzlé jen u břehu na druhé straně byly v ledu vysekané díry aby mohli ryby dýchat.Alice,sedumnáctiletá dívka odvedla koně,až k velkému majestátnímu domku.Otvřela velké dveře u stáje,a vešla.Ozvalo se zaržání čtyř koní.Po kůži jí projelo teplo,které tu bylo přítomné,protože Matias svím koním dopřával jen to nejlepší.Matias byl otec Sebastiana,a všichi o něm tvrdili,že je podivín a samé tajemství.Přivázala koně v prostorném boxů,a odsedlala ho.Z jezdecké brašny vytáhla červenou deku a přehodila jí přes koně. Nasigorem jí šťouhl a pustil se do sena.Naposledy se ještě zastavila u dveří a pak shasla světlo.V tichosti zavřela dveře.Něvěděla jak se zdrží dlouho.Její kroky zamířili k jezeru.Zastavila se,čekala kdy se rozhoří ohínek,kterí jí Sebastian slíbil.Její oči zamířili k altanu,kterí jako přízrak vystupoval se stříbřité zasněžené krajny.
Její obavi,že jí zase sklame jí přepadli znovu.Jednou jí Sebastian slíbil,že příjde k jezeru o úplňku,ale nepřišel.Druchí den,když se ho ptala kde byl a proč se nedostavil jí odpověďel jen mlčením.Ano,byla pravda,že i ona měla své malé tajemství,ale to neznamenalo,že se bude oddávat mlčení.Čekala,ale její trpělivost byla ukonce a proto došla,až ke dveřím dřevěného domku,kterí stál u jezera.Šáhla do kapsy a vytáhla zlataví kliček.Dal jí ho Matias,kterí jí považoval za součást smečky jak on říkal.
Světlo na verandě se rozsvítilo.Vložila klíč do zamku a otočila jim.Matias určitě už spal,a tak ho nesměla probudit.Do domů však už nevešla.Na rameni cítila něčí ruku.Otočila se,a trošku se lekla.Za ní stál černovlasí kluk ze zářivě modríma očima,a usmíval se.
"Doufám,že jsem tě nepolekal?",otázal se jako kdyby Alici podceňoval.Dívka se zamračila,ale když pohlédla do je ho ledově modrích očí u kterích se zdálo že by se mohla utopit roztála jako led.Prohlédla si ho od hlavy k patě.Měl slabé bílé tričko,džíny a bílé letní boty.Nato,že bylo mínus nejmíň 1000 stupňu se oblíkal frajer docela na lehko.Ona byla nabalená jako cibule,ale stejně jí byla trošku zima.Mrznul jí nos a tváře měla červené jako jahody.Nadechla se.Musela udržet svoje shopnosti na uzdě.Jakmile používá svoje větrné síly sfialoví jí vlasy.Možná si říkáte-tak proč jí je tedy zima?Pravda byl taková,že Alice měla i své meze,které jí byly vyhrazeni jejím otcem,kterí byl král nad Ročními obdobími. Nemohla být v zimě v letních šatech,když byla ve vnitř ledová jako led.A proč to tak bylo?Byl to její tres za její pýchu,když odmítla prince Dračícho plamene,kterého si musela vzít,ale ona si přesto postavila proti otci.Ke všem se chovala hladně,ale k Sebastianovi ne,ale přesto byla potrestaná.Věděla velice dobře proč.
Odté doby,kdy na ní trest působil cítila v Sebastianovi jakýsi neuhasínající žár plamenu a slunce,kterí držív necítila.Cítila se s ním dobře,i když si to nepřiznávala.Sebastiana nesmí,ani tušit že je jiná.
,,Ne,ne nepolekal ",usmála se a prošla okolo něho.Mířila k jezeru ve kterém cítila spřízněnost.Čekal,že jí Sebastian bude následovat,ale nic takové se nestalo.Zastavila se o otočila se na něho.Sebastian stál ještě pořád na stejném místě kde ho zanehala.
,,Proč mi to už končně neřekneš ?" ,zavrčel,a jeho ledové oči se blískly.Jeho hování se najednou změnilo už to nebyl ten roztomilí klučina odvedle.Už ne. Alice polkla a nervozně se ošila.
,,Ale co ti mám říct? "Alice doufala,že Sebastian nemíří tam kam ona nehtěla.Musela zahránit situaci.
Sebastian si sedl na shody,a shoval opálenou tvář do svích dlaní.Neovládal se.
,,Omlouvám se nehtěl jsem být na tebe hrubí,už na to nemysli"Vzhlédl hledal u Alici odpověď,ale příliš na ní tlačil.,,Omlouvám se".Postavil se,a zamířil k ní.,,Zapálíme oheň jak jsem ti slíbil" .Alice přikívla a ulehčeně následovala vysokého svalnatéch Sebastiana.Došli skoro až k jezeru.Pod velkím stromem byla postavená dřevěná bouda kde bylo uloženo dřevo co se nevešlo do domů.
Sebastian si vyrhnul rukávy,a otevřel klíčem dveře které byly čerstvě promazané.Alice sledoval jak se mu neznatelně napínají svaly na rukou,když se shíbal pro velké polena na oheň.Její pohled sklouz na tetování na levém zápěstí kterého si nikdy předtím nevšimla.Tetování bylo do tvru plamene a zdálo se,že při každém pohybu mění barvu z temně rudé až na světlé odstíny červené,žluté a oranžové.
,,Jak dlouho máš už to tetování? "Byla to docela nevinná otázka,ale zapusobyla jako blesk z čistého nebe.Sebastian rychle tetování zakril rukou a usmál se.Neodpovědel.Přes rameno si přehodil batoch a z kamené podlahy zvedl dřevěnou krabici,která byla plná velkích polen.Alice usoudila,že o zvláštním tetování se nemíní bavit,a tak rychle změnila téma.
,,Ke si vlastně byl? ".Vzala do ruky deku a následovala Sebastiana ven.
,,Připravoval jsem to v altánku,abychom to tam měli trohu příjemnější ".Odpověď dostala bez mrknutí oka.Sebastian toho taky někdy namluvil,že by se to vešlo na malou stránku sešitu.,,Zapálil jsem oheň už před pul hodinou,aby tam bylo teplo".To už byly dvě věty mezi,které se Alice nevložila.Začalo jemně sněžit,a měsíc se shovala za mraky.Bílé vločky jí dopadli na tvář a pohladili jí jako jemné ruce její maminky,která jí nejspíš pozorovala z jejich ledového města,které bylo přikrito sněhem jako i svět ve kterém se ocitla vyhnáná a zanehaná na pospas.Ano,bydlela sice u příbuzních,ale neraději by se vrátila do jejich Věčného města,ale věděla že je teď vyhnaná a odpikává si svůj dvojí trest.Zavrtěla hlavou.Musela nahvíli zapomenout,že její sestri někde doma tančí a ona musí jen přihlížet.Vždicky,když přšelo nebo padal sních v zimě ona a její sestry tančili.
Mířili k málému poloostrovu kde byl kamení altánek,kterí je už očekával.Okna svítili do tmy,která se rozhostila,když se občas měsíc přikril temním plaštěm sněhovích mraku.Z komínu stoupal jemní proužek dýmu,kterí tančil nahoru k obloze vztříct sněhovím vločkám.Vyšli pět shodua,a rozsvítlo se světlo.Alice se dotkla studeních kamenu a zahvěla se.Zase se ozval ten známí hlad.Zavadila rukou o lístek divokécho vína,které bylo po celí rok zelené a usmála se.Musí si uvědomit,že muže být i klidně huř.
Otevřela deře.V malém altánku bylo příjemně teplo a byla cítit vůně čerstvě upečené bábovky,kterou udělal nejspíš Sebastian osobně.Ještě naposled pohlédla dotmavé noci a zavřela dřevěné dveře.U dvří si na háček pověsila fialovově černou bundu a sunadala si body,které dala vedle Sebastianovích bílých bot do botníku.Sedumnáctiletí Sebastian podrbal za ušima černého psa,kterí leže před krbem na koberci a vhodil do krbu poleno.
Alice zatáhla rolety a černé těžké závěsySebastian shasl světlo.Uvelebyla se na staré pohovce.Zabalila se do deky,a přemýšlela o čem by se měli bavyt.Sebastian jí podal hrnek z horkou čokoládou a usadil se vedle ní.Dívali se společně do plamenu které tančili v krbu.Hvíle mlčení byla protržena,až zaklepáním na dvře.Sebastian se zvedl a položil hrnek na stul.Alice ho sledovala z napětím,až ke dvěřím.Přestala dýchat.
Sebastian otevřel dvěře,a někoho obejmul.
,,Výtej Elnoro do smečky potulních vlků",přivítal jí ze smíchem.Do dveří vztoupila menší zrzavá dívka a usmívala se do té doby než nespatřila Alici,která hned poznala kdo to je.Byla to princezna Drčícho ohne,sestra prince,kterého si měla vzít.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jana Blažková Jana Blažková | Web | 10. října 2012 v 20:01 | Reagovat

mrtéé okračování pkračování! :D

2 Kali Kali | 15. října 2012 v 7:56 | Reagovat

Trololol

3 Abigail Abigail | Web | 15. června 2013 v 9:46 | Reagovat

pěkný =)

4 Jana Blažková Jana Blažková | Web | 7. listopadu 2013 v 22:32 | Reagovat

[2]: ale di Kali :D... trole :D

5 Lucie Strnadová Lucie Strnadová | Web | 19. ledna 2014 v 1:13 | Reagovat

[3]: děkuji ti moc Abigail... jen nevím kdy se do toho pustím, ale chtěla bych :D

6 V. V. | E-mail | 4. května 2014 v 16:03 | Reagovat

proboha. který debil může napsat ledoví a takovích. Doporučuji zopakovat první stupeň základní školy.

7 Lucie Strnadová Lucie Strnadová | Web | 5. května 2014 v 21:13 | Reagovat

[6]: jestli se ti to nelíbí tak jsem sakra nehod a já za to nemohu chyby prostě nevidí...

8 Lucie Strnadová Lucie Strnadová | Web | 5. května 2014 v 21:14 | Reagovat

[6]: jo a ještě něco ty si zopakuj slušné chování...nejspíš se stydíš za názor, když se nepodepíšeš celým jménem...

9 Emgee Emgee | 5. května 2014 v 21:35 | Reagovat

[6]: Možná závidíš že neumíš psát tak dobřa a  nebo si  tu ulevuješ že svých pocitů. Jak je krásné vidět kdo tady je větší hlupák. Než něco řekneš zamyslili se sám nad sebou. :/ A neurážej tu lidi, které neznáš ani nevíš jaký mají charakter .

10 V. V. | E-mail | 6. května 2014 v 20:11 | Reagovat

Ano je krásné vidět, kdo je tad větší hlupák.

A proč bych se měl stydět za názor když ho píšu. Třeba jen nechci snášet narážky na své jméno.

Já nejsem závistivý člověk, navíc, nepotřebuji si ulevovaz ze svých pocitů, jen mi trochu vadí, když <očividně> disgrafik píše blog.

11 V. V. | 6. května 2014 v 20:12 | Reagovat

nebo spíše knihu

12 Lucie Strnadová Lucie Strnadová | Web | 7. května 2014 v 23:45 | Reagovat

[10]: Pokud ti to tak vadí tak sem nelez a já si můžu psát co uznám za vhodné...diskriminace světem vládne, ale já ti na to..no slušně tě už budu ignorovat, protože tobě očividně vadí všechno. Tak se nestydím za svůj názor a knížky, ale ty očividně nesnášíš dysgrafiky(PS. V tom slově máš nejspíš chybu). Je mi fuk kolik ti je, ale pokud máš trochu rozumu přestaneš mě tu ponižovat a už se tu neukážeš jelikož omýváš pořád dokola to samé. Už je to trapné. Stačilo to napsat jen jednou. Děkuji a z bohem.

13 Lucie Strnadová Lucie Strnadová | Web | 7. května 2014 v 23:50 | Reagovat

[11]: Prosím řekni mi jediní dobrý důvod co ti vadí na dysgrafiku? Konkrétně na mě? Podle mě fantazii můžu rozdávat na potkání...a knížek mám napsaných spoustu vsadím se, že víc než ty. A nebo ne tvých názoru jsem si užila už dost už mi žádní můj článek nekomentuj prosím!

14 AnnElfwind AnnElfwind | E-mail | Web | 8. května 2014 v 10:33 | Reagovat

[10]: I disgrafikové mají právo psát blog. Nevím, že by někde byl nějáký zákon nebo něco, co by to zakazovalo. A nemyslím si, že píše knihu (vypadá to spíš jako hodně dlouhá povídka) a na to taky má právo každý. A i kdyby to ve výsledku byla kniha, tak co?
A kdyby psala knihu, kterou pak hodlá i vydat, tak bude mít snad nějákýho editora, kterej by ty chyby vychytal.
Když ti její chyby vadí, tak si najdi blog, na kterém žádné nejsou a běž si číst tam, co ty na to?

[13]: Ignoruj ho. Čím víc mu budeš odpovídat, tím víc bude psát, než aby se pohnul o dům dál.

15 Lucie Strnadová Lucie Strnadová | Web | 8. května 2014 v 10:43 | Reagovat

[14]: Četla jsem knížku Syn Lovce vlků a tam byly v prvním díle překlepy a nedělala jsem s toho třetí světovou! I mistr spisovatel a jeho překládací tým se může seknout. Přečti si tu knížku V. a pak něco říkej. Mě ty překlepy ve slovech nevadili jelikož nikdo není dokonali. No víš ona to je knížka :D Kdybych měla fakt vydat knížku nechám chyby opravit nějakým človíčkem, a ve finále by nikdo nepoznal, že v textu byly chyby.
P.S. Budu ho ignorovat další komentář, který se tu určitě objeví budu ignorovat! Jinak AnnElfwind děkuji!

16 AnnElfwind AnnElfwind | E-mail | Web | 9. května 2014 v 16:11 | Reagovat

[15]: Jen tak orientačně, ono tohle už máš komplet sepsaný? A jestli ano, jak je to celkově dlouhý? Já jen, že bych to ráda porovnala s některýma svýma věcma (délkově) a pár věcma, který jsem četla na ff.net. :)

17 Lucie Strnadová Lucie Strnadová | Web | 9. května 2014 v 21:26 | Reagovat

[16]: Neviděla jsem bohužel důvod, proč bych Ledový svět měla psát dál, a tak jsem to přestala psát. Sestra říká, že bych měla zase začít. Mám jednu sérii, která má tři díly, ale kompletně jí přepisuji takže ve finále bude snad ještě lepší! Můj velký problém je, že ze svýma knížkami jsem jen málo kdy spokojená. Ostatním se to líbí, ale mě třeba zrovna ne. Jsem prostě jako Tolkien ten by Hobita přepisovat do teď.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama