Listopad 2013

Inu x Boku

27. listopadu 2013 v 14:03 | Jana Blažková |  Kartotéka
Rozhodli jsme se s druhou adminkou, že do kartotéky budeme přidávat i různé anime a mangi... Takže doufáme. že potšíme více lidí :)

Inu x Boku SS

Ririchiyo Shirakiin je inteligentní mladá slečna ne zcela běžného původu, která právě nastupuje na střední školu. Chce se osamostatnit od rodiny, takže se stěhuje do luxusní rezidence, místními obyvateli přezdívané Dům démonů.

Spolu s ubytováním dostane přiděleného i osobního strážce. Přestože Ririchiyo s lidmi vychází špatně a rodina ji až dosud úzkostlivě chránila před okolním světem, její osobní strážce ji od první chvíle slepě zbožňuje a ví o ní až podezřele mnoho. Ona o něm neví nic, on jakoby ji znal už dávno ...

Český název: Pes a Já Tajná služba
Počet dílů: 12
Hlavní postavi: Ririchyo Shirakiin a Soushi Miketsukami

9.Kapitola

26. listopadu 2013 v 19:00 | Jana Blažková |  Kořist
9.Kapitola
Existují věci, které by člověk vidět neměl. Existují věci, které by člověk raději neviděl. A také existují věci, které člověk musí vidět, aby pochopil… Sotva jsem zavřela oči, začal sem do mé mysli vkrádat spánek. Chvíli před tím, než jsem se mu dobrovolně oddala, jsem zaslechla hlasy a cítila jsem, jak Puma seskočila z postele. Napadlo mě, že bych jí měla vymyslet jméno, ale teď už má mysl byla příliš unavená.
Když propadnete spánku, není to nic zvláštního… Ale když propadnete spánku chvíli po tom, co jste se vzbudili, je to podivné. Zvlášť když vím, s jakou nebezpečnou látkou mám tu čest. Věděla jsem, že mám jed stále v těle, že jsem nevyhrála… A bylo hrozné vidět ve snech jeho skutečnou podobu…
Utíkala jsem lesem. Všude kolem mě vybuchovaly střely. Les pomalu vzplál. Viděla jsem, jak vedle mě běží Ravamorel. Hravě se mnou držela krok. Tedy… Spíše já s ní… Běžela jsem za ní a můj šíp směřoval jejím směrem. Nevěděla jsem proč, ale věděla jsem, že ho brzy vypustím. Bojovala jsem se svým tělem a škrtila ho zevnitř. Marně. Jako by mi to někdo nedovolil… Stále jsem běžela za Ravamorel a cítila jsem ten slastný pocit lovu. Až v tu chvíli mi došlo, že já… Nejsem Já!!!

Co právě čtu?

21. listopadu 2013 v 13:28 | Jana Blažková |  Videa
Ahoj
Rozhodla jsem se do rubriky videí začít přidávat i zajímavé trailery na knihy... Tento je zrovna na knihu "Napořád" od Alyson Noel... Zaujalo vás to? Brzy přidám do kartotéky její hodnocení :)

Planoucí lesy venuše

20. listopadu 2013 v 19:26 | Lucie Strnadová |  Kartotéka
Trošičku starší knížka, ale nadchla mě svojí čtivostí, i když měla také své mouchy.Takže jsem jí sem dala.Doufám, že až jí budete číst(někdy), a dáte mi vědět jak se vám líbila.
Název: Planoucí lesy venuše
Autor: Tonke Dragtová
Počet stran: 295
Rok vydání:Originální knížka vyšla už v roce1969.Vydání, které mám doma je, ale z roku 2006!A má stejní obal jako obrázek nahoře..
Žánr: sci-fi
Hlavní postava: Edy Jansen

Měsíční píseň

20. listopadu 2013 v 13:53 | Jana Blažková |  Kartotéka
Už mě nebavila éra vlkodlaků a upírů a chtělo to nějak oživit... Přesto mě tahle knížka zaujala... a Vuala... Má posedlost v knížkách se znovu zrodila...

Měsíční píseň

Patricia Briqqs
Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou. Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gremlin. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu.

Štír Smrtonoš

19. listopadu 2013 v 22:03 | Lucie Strnadová |  Kresby
Máte rádi štíra? Já osobně bych nechtěla potkat v naší milé malé České republice štíra, ale bohužel i zde jsou štíři. Vždy jsem o ně projevovala menší zájem.Trošku mě fascinují..."Na sv.Jiří vylézají hadi a štíři"-toť milé potvůrky. Štíři se sem mohou dostávat, ale i v exotickém ovoci a květinách....tok pozor, aby jste nepotkali toho nejedovatějšího. Na obrázku, který jsem nakreslila je Štír Smrtonoš a je nejedovatější.Nedoporučuji tohoto malého rychlého zabijáka mít doma v terárku jako neškodné rybičky...myslím si, že piraně jsou proti němu zlatička. No tak tady je obrázek sice není úplně dokonalí jako drak,kterého jsem kreslila, ale což!? Nechcete příště nakreslit piraně?? :)
Štír-rychlá smrt!

8.Kapitola

19. listopadu 2013 v 12:38 | Jana Blažková |  Kořist
8.Kapitola
Denní světlo mě štípalo v očích. Po dlouhých hodinách strávených v temnotě to byl nečekaně nepříjemný pocit. Celé tělo mě pálilo a svědilo. Nemohla jsem se hýbat, ale alespoň jsem byla plně při smyslech a vzhůru. Kdo by byl řekl, že se probudím svázaná k posteli ve stanu, který smrdí krví, potem a kdo ví čím ještě. Předpokládám, že sem cítila samu sebe, ale i tak to byl odporný puch. Nevzpomínala jsem si, kde jsem přišla k tolika zraněním, ale rozhodla jsem se nevyptávat. Vlastně, i kdybych se chtěla vyptávat, nebylo koho. Ve stanu jsem byla sama.
Sama a svázaná… To nevypadalo dobře… Trochu jsem panikařila, ale když mi dlaň olízla obrovská hnědá kočka, uklidnila jsem se. Nebyla jsem sama, teda ne úplně. Navíc byla tahle Puma mou a Trayovou zachránkyní, a proto jsem se jí rozhodla věřit.
"Ahoj kamarádko." Zašeptala jsem, ale bylo to spíš nepřirozené chraptění. Jak dlouho jsem své hlasivky nepoužívala? No, raději to nechci vědět. Puma se rozpředla a opatrně skočila na postel. Její oči se zahleděly do mých.

Zelená jako smaragd

18. listopadu 2013 v 19:05 | Jana Blažková |  Kartotéka
Tak moc jsem se těšila i netěšila na poslední díl této série.. Četla jsem pomalu abych si ho vychutnala, a proto vám až teď, mám tu čest, představit tuto knihu.

Zelená jako smaragd

Kerstin Gierová

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)

Útěk z reality

17. listopadu 2013 v 11:38 | Jana Blažková
Každý spisovatel má chvilku, kdy má spostu nápadů a kdy má tzv. "Zásek"... Já jsem ale ve chvíli, kdy se snažím urovnat můj reálný život a tak nemám moc času na psaní. Chci se vám proto omluvit, že Zpověď zrcadel pro tento týden nevijde... Donutila jsem se alespoň k napsáni tohoto článku. O tom jak mám občas možnost utéct od svého života... OD REALITY!!!

Zimní země Crant a další cesty

14. listopadu 2013 v 18:48 | Lucie Strnadová |  Povídky
Je to moje starší práce(povídka) ze školy z roků 2008.Náhodou jsem jí našla, a nechala jsem jí v téměř stejném znění jako jí máte zde tak snad se vám bude líbit, i když už je skoro 7 let stará!

Zdál se nám prapodivní sen o snů. Stáli jsme před velkou černou bránou.Cestu lemovolo osmdesát soch a sedmdesát stromu. Nalevo bylo bublající ohnivé jezero a na pravé straně azurově modré jezero.Obě dvě jezera nám připadali jako dvě roční období-léto a zima.Jezera začínala u soch rudých jako oheň a mizeli u horizontu. Všechny sochy znázorňovali dvě zvířata, které vždy stály na proti sobě.Zahlédli jsme tam jednorožce, okřídleného lva, orli, hady, pegasi a další pro nás neznámá zvířata.