Březen 2014

Kdo nezná svojí minulost...

30. března 2014 v 20:55 | Lucie Strnadová |  Téma týdne
KDO NEZNÁ SVOJÍ MINULOST JE NUCEN JÍ OPAKOVAT!
O poslední hodině němčiny se stala dost otřesná věc. Můj nejmenovaní spolužák řval na učitelku vulgární slova(a ona taková hodná paní si to fakt nezasloužila), i když ho předtím slušně poprosila, aby byl stihl, protože nás skoušela. Jenže on poslouchal hudbu a měl drzé poznámky...tak si říkám jestli brzy nezačnou studenti některé učitelé vraždit , protože to vypadalo, že se na ní vrhne. Otřesné. Mýlím si, že tohle je také takoví malí návrat do minulosti. Začínáme se opět chovat jako naši nevzdělaní předci...
Tak zpátky k tématu týdne. Cestovat časem lidé chtěli od pradávna, a tak natočili několik filmu na téma cestování časem.(Dají se najít na internetu). Sice by to bylo fajn cestovat časem, ale mnozí z nás si neuvědomují, že existují místa kde se zastavil čas. Rozhlédni se okolo sebe, a objevíš místa které je stále zahalené svým kouzlem minulosti. Není to zrovna věc, kterou bychom chtěli, ale žádní stroj či brána časem neexistuje, a nikdy nejspíš ani existovat nebude. Brána skrz čas by nám mohla sice pomoc napravit některé velké chyby, ale zase by nám to mohlo velmi ublížit. Proč? Protože v dnešní době se zneužívají dobré věci k ničení. Takže bych to v zájmu společnosti vůbec nedoporučovala.

Krása ženy

28. března 2014 v 15:06 | Jana Blažková |  Videa
Rap moc neposlouchám, ale tahle písnička je opravdu fajn :)... občas si holka jako já potřebuje trošku zvednout sebevědomí.. a tak si pustím tuhle písničku :)
zdroj: RevoltaTV

Eragon

25. března 2014 v 19:23 | Lucie Strnadová |  Kartotéka
Kdo nečetl slavní Odkaz Dračích jezdců určitě přišel o skvělí fantazy zážitek. Ne, nebudu vám vypisovat dlouhý román, ale sáhnu po předmluvě(z wikipedie). Není podle mě potřeba, abych dolovala z hlavy obsah jelikož je to už delší dobu co jsem tuto nádhernou knížku četla, ale nebojte pamatuji si to jen prostě nemám čas za což se omlouvám! Knížku napsal Christopher Paolini, a zdá se, že fanoušky nadhl...tedy mě rozhodně. Chci si dokoupit předešlé díly Inheritance(mám doma). Ke knížce nemám co dodat líbila se mi, protože se skvěle čte, a z fantazii, kterou mám jsem se kdykoli kdy jsem knížku otevřela ocitla ve světě draku, elfu a mnoho dalšího. Jinak zklamal mě film...na něj bych se už nikdy nekoukla!! Film nedoporučuji...knížka je mnohem lepší!
OBSAH:
Eragon, mladý, ale zdatný farmář, jehož jméno nesli pouze dva lidé v historii , první Dračí jezdec v historii, se vydal na lov, protože on, jeho strýc Gero a bratranec Roran nemají dostatek peněz na jídlo. Proto vyráží do Dračích hor ulovit nějaké zvíře, aby netrpěli hlady. Najednou narazí na stádo srn, tak se je rozhodne stopovat. Když je nalezne, namíří lukem na jednu z nich a vystřelí šíp, který však svůj cíl nenašel, protože stádo vyplašil zvláštní záblesk. Když se šel Eragon podívat, co to bylo zač, uviděl na zemi velký modrý kámen. Tak si jej vzal sebou, do své rodné vesnice - Carvahallu. Tam jej zkouší vyměnit za maso u řezníka Slouna, který když zjistí, že je ten kámen z Dračích hor, tak Eragona vyžene ze svého obchodu. Tak se Eragon vrátil domů (pár mil od Carvahallu), kde se divili, že nic neulovil, protože věděli, že je Eragon výborný lovec.

Legenda o Lapači snů

23. března 2014 v 21:59 | Lucie Strnadová |  Téma týdne
Tento článek je spíš pátrací, ale své myšlenky do tohoto článku určitě vložím.
Jinak téma týdne lapač snů mě opravdu za ujmul, a tak jsem si o něj zjistila co nejvíc.
Význam lapače snů je známí: zachytává zlé sny v síti uprostřed obruče. Ke vzniku lapačů se vážou legendy, ale skutečnost je nám zahalená v minulosti. Někteří si myslí, že lapač vynalezli indiáni, ale skutečnost může být i jiná. Lapač snů se skládá z kamínku, kruhu, peříčka, korálky a sítky, která vypadá jako pavučina od pavoučka.
Popíšu vám co znamenají čtyři části lapače.
Kamínek:
Je u uprostřed síťka znázorňuje naší maličkost, která je zapotřebí chránit před zlým snem nebo negativními myšlenkami.
Kruh:
Představuje vesmír či svět, a kamínek (naše já) je uprostřed toho všeho. Kruh je prvním zdí před zlem.
Peříčka:
Jsou přivázané ke kruhu z vrbového proutí(ale už se používá i jiní materiál) a zachytávají vesmírnou energii a sny. Zabraňuji vniknout zlým snům, negativní energii a pozitivní energie a sny jsou převedeni do sítky. Pokud se jen přeci negativní energie a zlé sny dostanou do síťky tvrdí se, že zabloudí a ke kamínku se nedostanou.
Lapač snů je sice pěkná věc, ale nevěřím, že by dokázali odehnat sny. Proč nevěřím? Nejspíš proto, že žádné zlé sny nemám.

Návrh šatů

22. března 2014 v 8:04 | Jana Blažková |  Kresby
Dneska budu celí den prič, ale i tak vám sem něco přidám :). Je to tvroba z pátečních hodin ZGR. Mel to být návrch na oblečení a já si to přebrala tak nějak po svém ;)... Fantasy :3
Učitel byl spokojen :D....

15.Kapitola - 4. Část

19. března 2014 v 13:24 | Jana Blažková |  Kořist
15.Kapitola
část čtvrtá


Z deníku Astraye of Forest

Neznámí rok a den (září-jsem opět sám)

Dnešní den se obrátil vzhůru nohama moc rychle. Už jen to, že jsme narazili na Joan, mi nepřišlo dobé, ale i útok vlků a všechno co se pak stalo, bylo ještě snesitelné… Všechno a ž na tu jednu pitomou věc a není to ztráta deníku, který se dá nahradit novým, ale ztráta Ravyn. Měl jsem dojem, že ji konečně začínám chápat. Že jsme si konečně našli společnou cestu. Jenže ta se teď rozdělila…

Možná je to tak lepší. Lepší pro ni v mnoha směrech. Nejspíš i pro mě. Nechci, aby mě viděla umírat a pak se zabila a rozhodně bych si nepřál vidět ji zemřít… Prostě, je lepší, že už není semnou… Asi jí to bude chvíli bolet a štvát, ale pak to přejde a bude v pořádku. Zvládne to beze mě lépe než já bez ní… a navíc mi z ní přeci jen něco zbylo… Je tu semnou Myrel.

Nějakou náhodou se mi povedlo utéct ohni. Myral mě vedla. Vyvedla mě ven z lesa. Našli jsme tak opravdoví konec tohohle rozsáhlého lesa. Chtěl jsem se tam utábořit, dokud oheň neustane, kdyby se tam Ravyn náhodou dostala, ale nemohl jsem riskovat odhalení mé pozice. Bylo to pořád příliš blízko od nedávného útoku lovců. Ta krajina beze stromů mi sice přišla děsivá, ale musel jsem si najít místo na přespání a tak jsem šel dál.

Nakonec jsme došli k jezeru. Myrel se hned napila, takže voda je v pořádku. Je tu vysoké rákosí a tak jsem se tu rozhodl ukrýt. Nejspíš jen pro tuhle noc.

Západ slunce mě mučil. Připomněl mi Ravyn… Věřím, že je v pořádku… Doufám.

Linoryt

17. března 2014 v 13:41 | Jana Blažková
Mám tu další z mých tvoreb... Tohle byla tvorba zkonstruovaná běhěm třech dvouhodinovek.
Rozkreslená prácě a detail

Elements (Dracula)

17. března 2014 v 9:45 | Jana Blažková |  Videa
Lindsey už tu asi každý zná... Má strašně hezkou skladmu Elements - Živli, s kterou natočila i úchvatný klib s opravdovou sílou živlů... o to víc mě překvapil tento nový klip k této skladbě :)...DRÁKULA
Čerpáno z: Lindsey Stirling

Žhavé novinky

16. března 2014 v 15:42 | Jana Blažková
Ahoj!
Tak jsem si řekla, že vás v tomhle ošklivém počasí trochu obveselím a řeknu vám pár "změn" které mám v plánu udělat...

1)Každý týden vám přidám jeden článek z knih Kořist a Zpověď Zrcadel (když se zadaří i víc)

2)Dvakrát do týdne se tu objeví nějaká mí výtvarná tvorba

3)Pokusím se častěji přidávat části kapitol z knihy Maska

a za čtvrté a to nejdůležitější ;)

4)Od května budu opět přidávat články z knihy Sluneční svit. Nejprve jednou za měsíc a o prázdninách i častěji.

5) Čeká na vás velký nával přízpěvků do Kartotéky, protože mám čtecí období ;)

Doufám, že vás novynky, alespoň trochu potěšili :).

Vaše blogerka Jana

26.září(zbytek dne)-Raul

16. března 2014 v 14:43 | Jana Blažková |  Zpověď zrcadel
26.září(zbytek dne)
Znám důsledky nenávisti… Jen začínám mít dojem, že Miky bude mnohem horší než ONA. Než Lauriel. Protože Lauriel mě nenáviděla už před tím… a já ji tolik miloval… Jenže ona si semnou jen zahrávala s námi se všemi… Jsem rád, že už není mezi živými.
Jak tak ležela vedle mě… Bylo mi mizerně. Měl jsem říct vlkům kdo je? Změnilo by se něco, kdyby to věděli? Kdo jí to provedl?... V hlavě jsem měl tolik otázek… Proč jí srdce nebije?!... Ale nejhorší ze všeho bylo to vědomí, že mě bude nenávidět… a když jste takřka nesmrtelní… slovo nenávist má opravdu tíživou schopnost. Znamená to totiž, že mě bude nenávidět na vždy. Šťouchl jsem do ní čumákem a snažil se najít jakoukoliv známku života…
NADECHLA JSE! Ihned jsem poodstoupil a začal se přeměňovat. Nebyl to zrovna dobrý nápad. Léčení Miky mi odebíralo energii a tak jsem jí měl příliš málo. Proměna bylo proto dlouhá a opravdu bolestná… Lámání a znovu srůstání kostí bolí… HODNĚ!
Když už jsem to měl za sebou, Miky dýchala pravidelně a páteř už měla v trochu přirozenějším tvaru… Opatrně jsem jí přenesl z odporně špinavé země, do jejího pokoje. Bude si asi muset po probuzení povléci, ale alespoň se neprobudí ve zvratkách.