Fejeton - Televize

15. dubna 2014 v 10:12 | Jana Blažková |  Slohové útvary
Dovolte mi abych vám představila můj domácí úkol a slohovou práci... Fejeton an téma:
Televize
Velké černé, šedé či jinak barevné krabice, nebo placky visící na stěnách jsou každodenní součástí pochodu domácnosti. Stačí vyjít v noci ven, podívat se do pár oken okolních domů a jasné modré, bíle či jinak blikající světlo vám prozradí, kdo má právě zapnutou bednu.
Je příšerné, jak světem hýbe technika. Přitom dřív žádná televize nebyla a lidé byli spokojení. Rozhodně bylo lepší, když se rodina sešla u dědečkovy pohádky, než dnešní rodinný večer strávený sledováním hororového thrilleru.
Ať je bedna malá, velká či placatá stejně v ní nic kloudného nedávají. Od rána tam běží samý sladký seriál za seriálem, televizní noviny plné katastrof a neštěstí, a když už dávají konečně něco rozumného, dají vám tam reklamu, kterou smysluplně využijete jen tehdy, když potřebujete na záchod.


Koupit si televizi je taky někdy pěkný oříšek. Nabízí vám ploché televize, domácí kina či dokonce 3D televize. Jenže kde na ně má člověk nastřádat peníze? Já rozhodně ne. Raději si vezmu v obchodě ten nejlevnější model a budu ráda, že něco mám.
Nejhorší ze všeho je samotná závislost na televizi. Díváme se na ni, přepínáme programy a je nám podstatě jedno co dávají. Hlavně, že zaženeme dlouhou chvíli a najdeme si výmluvu, proč nemáme čas děla domácí úkoly. No, ano! Právě mi začíná film. Takže, hlavně si pamatujte, že televize, je v podstatě k ničemu. A já fakt jdu, jinak ten film opravdu nestihnu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Patrik Beránek Patrik Beránek | 27. dubna 2014 v 20:48 | Reagovat

:DD Moc hezký! Tohle bych chtěl mít na transparentu před elektrem! :D

2 Eduard Nud Eduard Nud | 12. října 2016 v 15:54 | Reagovat

Víte, co bych chtěl? Aby se televize úplně změnila. Aby zase byly čtyři kanály, jako dřív, ale ne Jednička, Dvojka, Nova, Prima. Jeden kanál pro děti, druhý hudební, třetí erotický a čtvrtý normální. A aby se řeklo: Co bylo, to bylo, dále netřeba. A natáčely se a vysílaly všude jenom samé klipy, videa a vůbec něco pěkného, co, jak říkám, je i pro děti a přitom to není v čítankách. Žádné zprávy a když, tak jenom to, co je na Déčku a Junioru. Žádné krváky, žádné akční, žádná erotika s hvězdičkou. Aby byla radost se na to dívat a aby se člověk na televizi těšil a zapínal ji rád.

3 Eduard Nud Eduard Nud | 9. července 2018 v 14:13 | Reagovat

Víte, ona televize by nebyla bývala byla nebyla tak špatná. Kdyby se dalo vybrat. Aby se každý mohl svobodně rozhodnout co, kdy a kolik.

Jenomže na internetu to jde a přesto hodně lidí tam dělá jenom to, co v televizi. Sleduje to, co se kde děje, kouká na filmy.

Internet pro ně není žádným přínosem.

A pak: hodně lidí dnes nadává na televizi a neví, nebo nechce vědět, že existuje něco jako červený knoflík a připojení k internetu. Že už si můžeme vybrat: co, kdy a kolik.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama