Kartotéka

Video-zhodnocení knih

22. dubna 2014 v 17:41 | Jana Blažková
Ahoj všichni
Chtěla jsem se vás zeptat jestli byste chtěli, abych vám jednou za čas natočila zhodnocení nějaké knihy. Ptáte se proč? No, tak třeba proto, že když píšu slovní hodnocení, snažím se být co nejstručnejší a ve videu bych se mohla lépe rozhovořit a doslova vitknout či vynacválit co se mi líbilo či ne. Tak co vy na to? (pište prosím komentáře, zajímá mě váš názor)
Video by se týkalo zhodnocení celé teto knižní série, které bych nakonec přidala po pisemnych vyjádřeních. Nechávámvám na rozmyšlenou tím pádem dost času :).
Hezký den přeje Janča

Bez dechu

19. dubna 2014 v 19:07 | Lucie Strnadová

Bez dechu

Obsah:
Mladý Nathan Harper jednoho dne objeví svojí fotografii na webové stránce s pohřešovanými dětmi. Rychle zjišťuje, že jeho "dosavadní" otec a matka rozhodně nejsou jeho skutečnými rodiči. Nyní chce víc než cokoliv jiného odkrýt svoji pravou identitu. Do cesty se mu však připletou vládní agenti a začíná jej pronásledovat policie. Co stojí za tajemstvím jeho pravého jména a rodiny? Z pronásledování se stává divoká a nebezpečná hra o Nathanův život, ve které při něm stojí jeho přítelkyně Karen. Svůj boj o pravdu ale Nathan nehodlá vzdát.

Divergence

12. dubna 2014 v 19:26 | Jana Blažková

Chci vám představit další z knižních sérií v mé top 20 :

DivergenceChicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

Paralelní světy

5. dubna 2014 v 20:47 | Luciana Strnadová
Obsah filmu:
Když byl Adam malí proházel se v horách a setkal se z Evou do
které se zamiloval. Sále se setkávali. Na tom by nebylo nicdivného kdyby nebyly z rozdílných světu. Adam je z chudého světa a Eva z bohatého světa nad ním. Sházet je pro oba nebezpečné. Když byly starší stalo se to nejhorší co mohlo. Našli je a Adam si od té doby myslí, že Eva umřela. O deset let později Evu zahlédne v televizi, a už ho nic nezastaví. Chce se s ní setkat stůj co stůj, i když ví, že trest je příliš velký.
Mé hodnocení:
Je to film o lásce mezi dvěmi lidmi, ale to není tak nejdůležitější. Film má podtext. Paralelní světy ukazují jaký je velký rozdíl mezi bohatými a chudými lidmi, a že je to stejně velká propast jako dva světy, které jsou sice blízko, ale také pěkně daleko. Film se mi líbil a podle mě patří spíš do takové oddechové části. Pokud se chcete chvíli zastavit a moc nepřemýšlet doporučuji tento film.

Eragon

25. března 2014 v 19:23 | Lucie Strnadová
Kdo nečetl slavní Odkaz Dračích jezdců určitě přišel o skvělí fantazy zážitek. Ne, nebudu vám vypisovat dlouhý román, ale sáhnu po předmluvě(z wikipedie). Není podle mě potřeba, abych dolovala z hlavy obsah jelikož je to už delší dobu co jsem tuto nádhernou knížku četla, ale nebojte pamatuji si to jen prostě nemám čas za což se omlouvám! Knížku napsal Christopher Paolini, a zdá se, že fanoušky nadhl...tedy mě rozhodně. Chci si dokoupit předešlé díly Inheritance(mám doma). Ke knížce nemám co dodat líbila se mi, protože se skvěle čte, a z fantazii, kterou mám jsem se kdykoli kdy jsem knížku otevřela ocitla ve světě draku, elfu a mnoho dalšího. Jinak zklamal mě film...na něj bych se už nikdy nekoukla!! Film nedoporučuji...knížka je mnohem lepší!
OBSAH:
Eragon, mladý, ale zdatný farmář, jehož jméno nesli pouze dva lidé v historii , první Dračí jezdec v historii, se vydal na lov, protože on, jeho strýc Gero a bratranec Roran nemají dostatek peněz na jídlo. Proto vyráží do Dračích hor ulovit nějaké zvíře, aby netrpěli hlady. Najednou narazí na stádo srn, tak se je rozhodne stopovat. Když je nalezne, namíří lukem na jednu z nich a vystřelí šíp, který však svůj cíl nenašel, protože stádo vyplašil zvláštní záblesk. Když se šel Eragon podívat, co to bylo zač, uviděl na zemi velký modrý kámen. Tak si jej vzal sebou, do své rodné vesnice - Carvahallu. Tam jej zkouší vyměnit za maso u řezníka Slouna, který když zjistí, že je ten kámen z Dračích hor, tak Eragona vyžene ze svého obchodu. Tak se Eragon vrátil domů (pár mil od Carvahallu), kde se divili, že nic neulovil, protože věděli, že je Eragon výborný lovec.

Thor: Temný svět

2. března 2014 v 9:22 | Lucie Strnadová
Dne 28. Února jsem konečně viděla Thor: Temný svět. Loki a Thor kdo je vám sympatičtější? No já miluji Lokiho vtípky a narážky. No, a v tomhle filmu rozhodně nechybí humor v podání Lokiho, které mě rozsekávali od začátku, až dokonce. Hlavně při té jízdě, když společně utíkali z Asgardu. Pokud jste film neviděli tak bohužel nevíte o co jde. Tak a teď si povím o čem film je.
OBSAH:
Loki je za své hanebné činy co s působil na zemi vsazen do vězení v Asgardu, kde by měl z trávit celí svůj život...takže přibližně 500 dlouhých let, protože jejich národ se dožívá víc.(62,5 lidi by se vešlo do jejich jediného života...no je to přibližní počet)

Vlčí mládě/Teen Wolf

26. února 2014 v 13:36 | Lucie Strnadová
Jak se tak dívám dlouho tu nebyl žádní článek, a tak jsem se rozhodla přidat něco do kartotéky. Jsem nemocná, a tak jsem se jen tak ze zvědavosti začala dívat na seriál Teen Wolf. Zatím nedokážu odhadnou jestli bud koukat dál, a nebo to zabalím...

Obsah:

Mladý Scott se jedné noci potlouká po lese, když je napaden vlkodlakem. Naštěstí ze souboje vyvázne jen s kousnutím. Ale brzy si začne uvědomovat, že se s ním něco děje... Brzy si uvědomí, že ovládat se bude mnohem horší než myslel. To není ještě to nejhorší...brzy se do města přestěhuje rodinka lovců vlkodlaků.

Gravitace (Gravity)

12. února 2014 v 16:58 | Jana Blažková
Moje prázdninové koukání na filmy, aneb když máte rýmu a u filmu vám doje, že prostě nechcete být astronaut :D

Gravitace

Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku - inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho, který velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Jenže během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru. Hluboké ticho dává oběma jasně najevo, že ztratili jakékoli spojení se Zemí... a tím i jakoukoli šanci na záchranu. Strach se pomalu mění v paniku, zejména když si oba uvědomí, jak málo kyslíku jim zbývá. Přitom paradoxně jediný možný způsob návratu je pokračování v cestě do hlubokého vesmíru.

Rádio Rebel

10. února 2014 v 15:22 | Lucie Strnadová

RÁDIO REBEL

Obsah:
Tara Adamsová je uzavřená prvačka na střední, která se za nic na světě nepřiměje k tomu, aby ve třídě nahlas promluvila, a už vůbec ne když je u toho populární rocker Kevin. Pro Taru není nic trapnějšího, než když ji učitelka na dramaťáku dá během hodiny do skupiny s Kevinem a Stacy, školní královnou, se kterou šel Kevin na ples. Bez ohledu na svou plachost ve škole si sama ve svém pokoji Tara hraje na Rádio Rebela, a jakožto moderátorka nočního vysílání ukazuje svou vášeň pro hudbu a touhu po sebevyjádření. Posluchačům předává jasnou zprávu - opusťte klišé a oslavujte individualitu.

Kovbojky a andělé

7. února 2014 v 15:50 | Jana Blažková
Film který mi vyrazil dech...

Kovbojky a andělé


Ida, kurážná rebelka, sní o tom, že jednoho dne najde svého otce, jezdce rodea. Její matka jí léta tajila jeho pravou totožnost. Když se Ida vydá na místní rodeo, seznámí se s týmem jezkyň rodea, který si říká Sweethearts (Zlatíčka). Vede je kovkojská legenda Terence Parker. Terence brzy zjistí, že Ida je vnučka jeho kamaráda, který zemřel před mnoha lety a rozhodne se jí pomoci. A tak se Ida přidá k jezdkyním a vyrazí s nimi na rodeo turné po západě. Doufá, že po cestě najde svého otce, ale objeví mnohem víc, včetně lásky ke koním, jež dá jejímu životu nový směr.
 
 

Reklama